Cep telefonu dünyasının en eski efsanelerinden biri olan Nokia, 10 yıl öncesine kadar cep telefonu denildiğinde akla ilk gelen markalardan biriydi. Android platformunun ve iPhone‘un yaygınlaşması ile birlikte maalesef Android‘e geçmemek için inat eden Nokia, bunun sonucunda satış rakamları tarafından bırakın beklentileri karşılamayı, sürekli olarak zarar ediyordu. Bunun sonrasında ise Microsoft‘a satılan Nokia, daha sonra tekrar el değiştirmiş ve HMD‘ye geçiş yapmıştı.

nokia 8110 ile ilgili görsel sonucu

Geçtiğimiz yıl Nokia‘nın efsanesi 3310′u yeniden canlandıran marka, bu yıl İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen MWC 2018 kapsamında bir başka efsaneyi yeniden canlandıracağını duyurdu.

Nokia 8110 modelinin yeniden satışa sunulacağını belirten marka, özellikle Matrix filmindeki sahnesi ile hafızalarımıza kazanan 8110‘u modern özellikler ile yeniden karşımıza getirecek. nokia 8110 ile ilgili görsel sonucu
Görünen o ki Nokia tarafından piyasada tutunmak için yeni hamleler görmemiz pek uzak değildir.Umarız Nokia tekrardan yükselişe geçer ve eski parlak günlerine geri döner. 

Teknik özellikler:

– 2.4 inç büyüklüğünde, 320 x 240 piksel çözünürlüğünde QVGA ekran

– Ön kamera yok, arkasında ise 2 MP’lik bir kamera

– 1.1 GHz hızında çalışan Qualcomm 205 işlemci

– 512 MB RAM ve 4 GB dahili hafıza

– 1500mAh büyüklüğünde batarya


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: