playstation 4 ile ilgili görsel sonucu

PlayStation 4, Kasım 2013 ayı içerisinde çıkışını gerçekleştirmiş bir konsol, bildiğiniz üzere. Çıkışı üzerinden her ne kadar 4 yıl civarında bir süre geçmiş olsa da, korsanlar tarafından çok fazla ele geçirilememişti. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre ise, korsanlar bu amaçlarını en sonunda gerçekleştirmeyi başardı.

Yani, PlayStation 4 artık korsanlar tarafından kırıldı. Kırılan sürüm ve şu anda neler yürütebildiği konusundaki detaylar da, haberimizin içeriği olarak bulunuyor. Yani, bu haberimizde size konsolun korsan yazılımından bahsedeceğiz aslında.

İlgili resim

Konsolun kırılması ile birlikte, ilk olarak hemen korsan yazılımlar ve daha fazla PlayStation 2platformuna ait olan oyunlar, Sony ekibinin yeni konsolu üzerinde çalıştırıldı. Bunları yapmak için ise, 4.06 sürümü ile giderilen bir açık kullanıldı. Yani, korsan sürüm için 4.05 sürüm şart.

Bu sürümde bulunan açık da, Kasım 2016 yılı içerisinde giderilmişti. 4.06 sürümü ve üstüne yükseltilmiş olan konsollar üzerine korsan yazılım yüklenmiyor. Haberimizin en sonunda, sizleri bekleyen bir karşılaştırma videosu da mevcut.

İlgili resim

Şu anda, PS4HEN yüklü olan konsollara, korsan yazılımlar yüklenebiliyor. Konsola yüklenen paketlerin şifreleri, birtakım araçlar ile çözülüyor. Şifreleri çözülen paketler ise, tekrar paketlenerek konsola yüklenebiliyor. Aynı zamanda, PlayStation 2 konsolunun klasik oyunları da, yine konsol üzerinde oynanabilir durumda.

playstation 4 ile ilgili görsel sonucu

Birtakım araçlar ile, oyuncular ellerinde bulunan ISO dosyalarını, PS4HEN yüklü konsollara enjekte edebiliyor. Yüklenen klasik oyunlar, 4 katı daha iyi çözünürlük ve performans kalitesi ile, oyuncular tarafından oynanabiliyor. Fakat, böyle şeyler yapılmasını önermeyeceğimiz için, durum hakkında daha fazla bilgi vermeyeceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: