playstation 5 ile ilgili görsel sonucu

Oyun piyasasında şu an bir konsol bolluğudur gidiyor… Mevcut nesil konsollarla ilk olarak 2013 yılında PlayStation 4 ile tanışmıştık. Rakibi Xbox One ise daha sonradan piyasaya çıkmıştı. Bir süre bu konsollarla yolumuza devam ettikten sonra, sırasıyla PlayStation 4 Slim, Xbox One S, PlayStation 4 Pro ve son olarak da Xbox One X piyasadaki yerini almıştı.

Karşılıklı piyasaya sürülen bu modellerin arasında ise Nintendo cephesi Switch ile girmişti. Bu modellerin çıkışından sonra ise gözler tabii ki yeni nesil Xbox ve PlayStation konsollarına dönmüştü. Bugüne kadar sadece PlayStation 5 ile ilgili söylentilerle karşılaştık, ama Sony cephesi bu söylentilerin hiçbirine kesin bir yanıt vermedi. Ne var ki, yanıtın beklenenden erken gelmesi ihtimali de var.

playstation 5 ile ilgili görsel sonucu

PlayStation 4 ve PlayStation Pro şu anda oldukça iyi birer satış grafiği çiziyor. Zaten bu PlayStation 4 konsolunun da genel olarak oyun piyasasına egemen bir pozisyonda olduğunu biliyoruz. Microsoft ise PlayStation 4 Pro modeline Xbox One X ile cevap verdi ve şu an için piyasada bulabileceğimiz en güçlü konsol özelliğini taşıyor. Eğer Microsoft bu gücü iyi değerlendirebilirse, oyuncular için çok iyi bir seçenek olabilir.

Öte yandan, güç konusunda ikinciliğe düşmüş olmak Sony cephesinin biraz canını sıkmış gibi görünüyor. Bu durum ise Japon teknoloji devinin PlayStation 4 neslinden PlayStation 5 nesline geçişini hızlandırabileceği anlamına geliyor olabilir. En azından endüstri analistine göre böyle olabilir. Bu da tabii ki Xbox One X ve Nintendo tarafından satışa sunulmuş olan Switch konsollarını piyasadan silmeye çalışmak adına atılmış bir hamle olacaktır.

playstation 5 ile ilgili görsel sonucu

Zaten hatılayacağınız üzere, PlayStation 5 için ortaya atılan ilk çıkış yılı iddiası 2018, yani bu yıl üzerineydi. Şimdi ise bunlara bir yenisi daha eklendi.

Sony cephesinin PlayStation 5 konsolunu ne zaman duyuracağı ve ne zaman piyasaya süreceği şimdilik belirsiz, ama söz konusu bu iddia gerçekleşir de E3 2018 fuarında beklenmedik bir duyuru ile karşılaşırsak, o zaman ortalık fena halde karışabilir. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir