Öncelikle selamlar değerli okurlar. Bugün piyasa da daha yeni yeni tutunmaya çalışan ve bir strateji oyunu olan Rise of Civilizations oyununu sizlere tanıtacağım.

Ä°lgili resim

Açıklamak gerekirse Rise of Civilizations Android ve iOS platformları için geliştirilmiş çok oyunculu bir strateji oyunu. Oyuna kendi küçük kalemizle başlıyoruz ve zamanla yeni binalar, birimler ve teknolojiler ile krallığımızı güçlendiriyoruz.

rise of civilizations ile ilgili görsel sonucu

Oyunda seçilebilecek tam 8 krallık bulunuyor. Bunlardan bazıları Roma, Fransa, Almanya ve uzak doğudan Çin ve Kore gibi krallıklar. Bunların yanı sıra karşımıza birde tarihi şahsiyetler çıkıyor. Bunlardan bazıları Jül Sezar ve Sun Tzu gibi tarihteki önemli krallar ve strateji uzmanları ve yöneticiler.

Bu kahramanlarımızı belirli gereksinimleri yerine getirerek açıyor ve savaşta rakibimize karşı kullanabiliyoruz. Oyunumuzun zaten çok oyunculu olduğundan bahsetmiştik. Bu demek oluyor ki oyunda diğer oyuncular ile ittifak kurabilir yada toplu halde savaşabilirsiniz.

rise of civilizations ile ilgili görsel sonucu

Zaman geçtikçe elbette haritamızda genişliyor ve karşımıza devasa bir evren çıkıyor. Oyunda bu evreni de casuslarımız sayesinde keşfediyoruz. Bu keşiflerde bazen küçük köylere bazen ise esrarengiz ve korkutucu mağaralara rastlayabiliyoruz.

Oyun bizlere gerçekten geniş bir yelpaze sunuyor ve adeta bizi oyunun içine çekiyor. Grafiklerden bahsedecek olursam, oyunun grafikleri bize yeni nesil oyunlar gibi renkli ve canlı bir görsel sunuyor.

rise of civilizations ile ilgili görsel sonucu

Lafı çok uzatmanın manası yok, eğer sizlerde mobil platformda bir strateji oyunu arıyor iseniz Rise of Civilizations bence tam sizlere göre.